Automobily Opel

Služba povinné ručení porovnání - to nejlevnější povinné ručení po Vaše vozidlo

Opel Meriva

Vůz Opel Meriva druhé generace odstartuje svůj prodej v průběhu roku 2010. První generace automobilů Opel Meriva je na trhu od roku 2003. Jedná se o vůz vhodný do městského provozu, od kterého nemůžete očekávat vysoký výkon.

Nejzajímavější vlastností tohoto minivanu je bezpochyby zvláštní dveřový systém. Dveře FlexDoors se neotvírají jako u většiny standardních modelů, tedy po směru jízdy. Místo toho Opel Meriva přichází se zadními dveřmi otvíratelnými proti směru jízdy. Tento dveřní systém vyžaduje vyšší stupeň zabezpečení, proto se dveře po rozjezdu automaticky uzamknou. K jejich odemčení dochází až po zastavení automobilu.

Objem zavazadlového prostoru činí 400 litrů. Pokud potřebujete do auta dostat mnohem více věcí, máte možnost sklopit či posunout zadní sedadla, čímž získáte až 1 500 litrů.

Opel Meriva se může pochlubit hned šesti možnými motory. Nejslabší výkon (55 kW) poskytne dieselový jednotka s objemem 1,3 l. Naopak na nejvyšší výkon se mohou těšit majitelé vozu s benzínovým motorem o objemu 1,4 l a výkonem 110 kW.

Opel Meriva Opel Meriva Opel Meriva